דף הבית
אודות
פרויקטים
תהליך העבודה
בלוג עיצוב פנימי
צרו קשר
27.02.2019
הדבר האהוב עליי בבית הזה הוא שאין עוד אחד כמוהו ! זה הוא בית ותיק וקטן בקיבוץ שעבר שיפוץ מקיף וממושך, תהליך שהפך אותו לביטוי מעודן ומדוייק של מי שגרה בו , ומשקף את אהבתה הרבה לפריטי וינאג' , את העדר הפחד שלה משילובים נועזים ומעניינים של צבעים ושל חומרים ואת משיכתה לייחודי.
בכל פעם שאני מעצבת בית אני יוצאת למסע של גילוי. והפעם התעמקתי בנפלאות הוינטאג׳ והריהוט העתיק ובקסם שבחידוש שלהם. מסע מרתק של שילובים בין חדש וישן, בין מסורת וטכנולוגיה, בין צבעים וחומרים.

 
 8 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים31.12.2018

את קולאז' סיכום השנה העונתי המתבקש באינסטגרם לא בחרה עבורי תוכנה שמחשבת לייקים (כמקובל)
אלא בחרתי אני. 
זה אוסף של מסעות במרחב ובלב , שהם בעלי משמעות , עומק והשפעה על חיי. 

 0 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה14.10.2018
אני מחפשת תחושה של בית בכל מקום שאני מגיעה אליו. זה יכול להיות משהו במראה של המקום, בגודל שלו או בנינוחות שהוא משרה עליי, בתאורה או באור הטבעי שיש בו וגם בחום ובידידותיות של האנשים בו. גם כשאני קרוב לבית וגם כשאני נוסעת רחוק אני תמיד אעדיף בית קפה שכונתי, בית מלון משפחתי קטן וחנויות קטנות ומיוחדות. אפילו המקומות אהובים עליי בעולם הם כאלה. תחושת הבית הזאת היא גם זו שתכריע אם המקום ישאר בליבי לנצח ואאמץ אותו לשגרת החיים והחלומות שלי. 
גם הסטודיו הפרטי שלי נמצא בבית ולאחרונה ריעננתי וחידשתי אותו.
 
 
 
 3 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים02.09.2018
יש קסם מיוחד בבחירת המתנה שתתאים בדיוק לאדם לו היא מיועדת ואני תמיד מקדישה לכך מחשבה רבה, אני גם נוהגת לעטוף בעצמי את המתנות שאני נותנת ולהכין בעצמי את כרטיסי הברכה. תמיד יש אצלי בסטודיו מלאי של ניירות אריזה יפים, סרטי בד וחוטי אופים בצבעים. זה הופך את המתנה לאישית וייחודית בעיניי.
לכן לכבוד החגים הקרבים החלטתי לכתוב על המתנות שאני נוהגת לתת לבנות משפחתי, חברותיי וגם לעצמי (כי כל זמן הוא זמן מצויין לתת מתנה לעצמנו). פניתי אל חמש מעצבות ויוצרות שאני מאוד אוהבת וביקשתי מהן להמליץ על פריטים בעיצובן. 
 

 
 
 
 4 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית09.08.2018
הימים בסקיאתוס עברו עלינו בטיולים רגליים , בשייט וטיולים לאיים השכנים ובשעות של שחייה מענגת בחופים יפיפיים. בכל ערב ישבנו מול השקיעה המאוחרת מעל המפרץ היפה בו נמצא בית המלון שלנו ושוחחנו על היום שיהיה- על הגילויים וההתאהבויות שהיו בו , על הנופים והטעמים, וגם על מה שהרגיז ונתקע ומה שעיכב ואיכזב, ועל כך שיש מקום לכל הרגשות האלה והם יכולים להתקיים יחד ולא לפגוע במאום בשלמות הפשוטה של היופי שסביבנו, של השהות שלנו יחד.

 
 
 7 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים26.06.2018
זו הייתה נסיעה מיוחדת במינה עבורי ועבור אימי. הימים היו גדושים ביופיה הכובש של טביליסי, באומנות מעולה, באוכל אהוב בטעם הכי מוכר, בשפת אימי הנפלאה , בהתרגשויות של מפגשים חמים עם חברות ילדות ושכנים מפעם, ביקור בבית היפיפה בו גרו הורי בעיר העתיקה על קצה צוק שמשקיף על מעיינות המים החמים של העיר. אבל זו הייתה גם נגיעה ישירה בפצעים שלעולם לא יסגרו, בכאבים שזמן לא יכול לעמעם, בגעגועים שאין להם תחתית.
 


 
 5 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים06.04.2018
בחלומותי אני ילדה ההולכת יחפה בתוך דיונות גבוהות של חול הנפרשות עד לאופק. בין שיחי לענה ורותם הנעים ברוח החמימה, מלווה ברחש העדין של תנועת החיים שמקיפה אותי- נמלים וחיפושיות , חגבים ולטאות. ופתאום ליבי מנתר בשמחה למראה הקו הכחול המוכר והמנצנץ של הים הקריר והמסעיר, האהוב. אני טובלת בו ולאחר מכן נרדמת לצידו מעורסלת בין צלילי נהמתו המשתברת , לשעה ארוכה או אולי רק לכמה דקות.
על "ים חלום" - תערוכת צילום חדשה שלי.
 

 
 2 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות26.02.2018
את הבית הזה עיצבה לפני אחת עשרה שנים חברה טובה שלי שעשתה מאז שינוי מקצועי . כשהלקוחות פנו אליה שוב בבקשה לעצב את ביתם מחדש ,לא היה לה ספק שהיא מפנה אותם אליי עם המלצה חמה. תהליך העיצוב היה ללא ספק אחד המיוחדים.
 

 
 
 10 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים30.11.2017
בתחילת השבוע נסעתי לפסטיבל הצילום הבינלאומי, ובפעם הראשונה בחיי הוצפתי בהבנה המטלטלת שהקול שלי הוא קול שולי שאיש לא באמת רוצה לשמוע.
הרגשתי בכל היישות שלי את המרחק בין המרכז לפריפריה ,שפתאום בודאות מצמיתה נראה לי בלתי ניתן לגישור. המרחק בין התרבות הגבוהה בעיניי עצמה לתרבות המונמכת . זו היא הפטרונות וההתנשאות של מקבלי ההחלטות יודעי הכל מאז ומתמיד, שמכוונים את התנועה למעלה ולמטה ומייצרים תקרות זכוכית בלתי חדירות.
אך עצוב יותר מכל הוא מצג השווא המתעתע של שוויון ,של מתן הזדמנות ליצור ולהשמיע קול.
גם אני האמנתי לו.
  
 9 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות26.10.2017
לפני כחודשיים הוזמנתי לקחת חלק בפרוייקט Photo Voice, פרוייקט צילום קהילתי ייחודי ברובע א' , הרובע ממנו צמחה העיר אשדוד, ושבמשך עשרות שנים היה הלב הפועם של העיר. בסיור הראשון שלנו ברובע שמחתי והתרגשתי לגלות שבוטיק טורקיז עדיין נמצא באותה פינה מקסימה ולפגוש את דינה אילוז בעלת החנות.
המפגש עם דינה הזכיר לי כמה ההיכרות עם בעלת החנות היא משמעותית והופכת את חווית הקניה ליחודית , אישית ואנושית מאוד. ועד כמה עדיין בעידן של רשתות וחנויות ענק מנוכרות וחסרות אופי, יש מקום וגעגוע לחוויה הזו. 
   
 1 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית06.10.2017
רינה מגן ואני נפגשנו לפני ארבע שנים , אבל זה מרגיש כאילו אנחנו מכירות חיים שלמים. זו חברות עמוקה וקרובה, שהיא גם חלימה של חלומות יחד,יצירה ועשייה משותפת.
כשפנתה אלינו יעל ויזל- האוצרת בבית אריה קלנג, וביקשה שניצור סוכה יחודית לתערוכה 4X4 בה יוצגו סוכות נוספות בתכנון אדריכלים ומעצבים מקומיים, שמחנו כלכך על ההזדמנות ליצור יחד משהו מקורי ומיוחד.
רינה הביאה איתה את הראיה האדריכלית והסביבתית, אני הבאתי את נקודת המבט של מעצבת הפנים ואומנית שמשלבת בעשיה עבודת יד מסורתית. ושתי נקודות המבט האלה התחברו ליצירה שמשלבת מסורת עתיקה עם תכנון אדריכלי ועם יצירה בעבודת יד
.

 4 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות25.09.2017
ברגע שנכנסתי לדירה שלהם הרגשתי בבית...
ריח של קפה קידם את פניי, על השולחן הגדול שבמטבח הייתה מונחת צנצנת גדולה של ריבה מעשה בית, ופרוסות בריוש מאתמול שזכו לחיים מחודשים אחרי קליה קצרה בטוסטר. 
מסביב שררה ערבוביה נעימה של בית חי וחם , ואני גם בטוחה  שמשהו טעים בדיוק התבשל על הכיריים. 
סיפור העיצוב של הדירה הזו הוא החומרים המפתיעים והמרקמים הרבים שמשתלבים בה בהרמוניה ובחמימות.
 

 
 6 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים16.09.2017
על סערת אורך המכנסיים של ילדות ונערות בבתי הספר, והמעשה האישי שלי בענין זה למען בנותיי.
ועל פרוייקט צילום חדש העוסק בקשר העמוק בין נשים ובין הבגדים שלהן.
 


 
 9 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה27.07.2017
את הנסיעה הזאת חלמנו תוך כדי הליכת בוקר למחרת ליל הסדר השנה.
בצהריים כבר התכתבנו במייל עם המלון והזמנו מקומות. בדיוק באותו מלון מקסים ששהינו בו לפני 15 שנה, רגע לפני שהגיעו הילדים והפכנו למשפחה שאנחנו עכשיו. הטיול ההוא נשאר בלב ובראש שלנו כזיכרון מתוק ויפה במיוחד וחשבנו לחזור לשם שוב, הפעם עם הילדים. 
 13 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים08.04.2017
חמישה דברים קטנים לנקיון אביב אמיתי- 
מחשבה מטהרת
התחלה של יצירה
תערוכה מפעימה
מתנות טובות לחג
שיר 


 7 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה03.02.2017
הצילום הוא האומנות שלי והאהבה הגדולה שלי!
האנשים הקרובים אליי יודעים שאני עובדת עכשיו על אחד הדברים הכי מרגשים וגדולים בחיי.
דבר שהתחיל מחלום אחד קטן שלי והפך לפרוייקט מרגש שלוקחות בו חלק 20 אומניות ויוצרות נפלאות, ולשיתוף פעולה יצירתי ומפרה עם נשים חכמות שאיתן יחד החלום הזה הופך למציאות.
ב-16.3.17 תיפתח ב"בית אריה קלנג" בית האומנים באשדוד התערוכה
XX- חודרות את המעטפת 
ושבוע לאחר מכן ב- 22.3.17 יתקיים כחלק מן התערוכה כנס מיוחד במינו.
על כל זה אני רוצה לספר, באריכות ומהתחלה...


 
 2 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות26.11.2016
הדירה של אריק וגליה שופצה ועוצבה בקיץ שעבר.
קצת אחרי סיום השיפוץ הם יצאו לחופשה משפחתית במקום יפיפה. כשחזרו ממנה הם שיתפו אותי בכך שהחופשה הייתה טובה ומהנה אבל קצת מיותרת, כי המקום בו הם מרגישים הכי בחופש והכי נעים בעולם הוא הבית החדש שלהם.
באמת שלא יכולתי לבקש יותר מזה.
 
 
 
 4 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים22.09.2016
אני תמיד מזכירה לעצמי ולפעמים גם ללקוחות שהתקציב שלהם קטן , שהמורות הראשונות שלי לעיצוב פנים היו הנשים שטיפלתי בהן כשהייתי עובדת סוציאלית. נשים מעוררות השראה שרובן גידלו את ילדיהן לבד,בדירה שכורה או בדירת עמידר קטנטונת. אשר למרות הקושי הכלכלי העמוק והתמודדויות יומיומיות מורכבות, היה חשוב להן להפוך את הדירה לביתן.
באמצעים פשוטים וזולים ועם הרבה חום ואהבה.
מחשבות וצילומים בהשראת מפגש עם אורלי רובינזון לרגל הוצאת ספרה החדש "כוחו של הסטיילינג"

 4 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים03.09.2016
בעשר השנים החולפות התאריך ה-7 בספטמבר הוא סוג של יום הולדת בשבילי.
לא תאריך הלידה הרשמי שלי, אבל יום שממנו ואילך העזתי ללדת חלומות, לתת להם מקום בעולם שלי ולהגשים אותם. 
והשנה במן צירוף מקרים נפלא וחגיגי ובתאריך צמוד ממש, נפתחת התערוכה הראשונה שאני משתתפת בה כצלמת וכיוצרת. תערוכה שהיא זיקוק של האופן שבו הצילום נוכח בחיי, והפך עם הזמן למילים הלא מדוברות שחיפשתי תמיד,
לשפה של הלב שלי.  

 
 
 8 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה09.08.2016

מה אנחנו יודעים באמת על אנשים אחרים? על החיים הלא גלויים שלהם, אלה שלא מוצגים על המסך.
על הכאבים, המשברים והשברים. על מה שנשאר על רצפת חדר העריכה.
 מה אנשים אחרים יודעים עלינו? מה אנחנו בוחרים להציג החוצה ומה נשאר בפנים- חבוי, סודי, שלנו?
בעולם שנדמה שהוא כל כך פרוץ וחשוף, גלוי לכל.
 
 
 
 15 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה13.07.2016
יש משהו מאוד מיוחד בהתנהלות בתחבורה ציבורית וברגל בארץ זרה. משהו שמשתלב בקצב האמיתי של המקום, נוגע בדרכי החיים ובשפה המדוברת, בפנים האנושיות ובהרגלים היומימיים.
הילדים, שלא יושבים שעות בקופסא פיצפונת נוסעת, מרותקים לדרך ולאנשים מסביב ולחווית המסע.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 501 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים25.06.2016
כבר כמה חודשים שאני לא מתרגלת יוגה.
שנים שזה טקס הבוקר הקבוע שלי , זה שמאפשר לי להתחבר למציאות היומיומית בהדרגה ובשקט הנחוצים לי.
השכמה יחד עם הציפורים, קפה חם וטוב תוך כדי רפרוף בפייסבוק ובאינסטגרם ואז יוגה.
לפני שהבית מתמלא בקולות ובתנועה של כולם, לפני שאני צריכה להתחלק בין רצונות, בקשות ומשימות של חולין.
בחודשים החולפים לא יכולתי להמשיך.הגוף שלי היה חלש מדי, מתמודד מדי.

והייתי צריכה להרפות ולקחת הפסקה ארוכה ממנה.
פוסט על יוגה, עיצוב והחיים עצמם.

 
 
 11 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות19.04.2016
כשהם החליטו לעבור דירה לעיר אחרת הרגשות היו מעורבים. הרגשתי עצב על המרחק הפיזי הגדול שיהיה ביננו מעכשיו , אבל גם שמחה על ההתחלה החדשה שלהם ועל כך שאלווה משפחה שכל כך יקרה לי בתהליך התכנון ועיצוב הפנים.
הם קנו דירה מקבלן . דירה "סטנדרטית" שיש כמוה עוד המון, בשכונה חדשה ויפה בישוב שוהם. הם ביקשו להפוך את הדירה לבית שלהם , שיבטא את הטעם המעודן והמשובח שלהם באומנות ובעיצוב ויהיה עבורם מקום שלו ומרגיע.

 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 
 
 10 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים09.03.2016
תצטרכו להאמין לי, או פשוט לראות בעצמכם, שיש כאן נוף שמרחיב את הלב.
לא צילמתי, רק עמדתי מולו ונשמתי, כאילו לא ראיתי עוד ים מעולם, כאילו אני לא גדלה לידו מאז ומתמיד. 
על המרגלות המערביים של גבעת יונה ממש ליד המגדלור, צופה על הנמל ועל הים , נפתח לפני כחודשיים "בית אריה קלנג" בית האומנים החדש של אשדוד ובתוכו חנות אחת קטנה "תוצרת אשדוד" שעומד מאחוריה רעיון מקסים - חנות שכולה מוצרים של יוצרים ואמנים בני העיר. 

 
 
 3 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית09.02.2016
מעט מילים, קצת יותר צילומים, נשימה עמוקה של השראה .
סופ"ש ברומא שלי.


 4 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים22.01.2016
הספר Kinfolk Home נותן הצצה יפיפיה לבתים של משפחות מכמה ערים בעולם , שהמונח slow living מתגלם בבתים שלהם ובדרך חייהם. 
פוסט שהוא גם המלצה למתנה קטנה וטובה לעצמכם, וגם על החלטות קטנות ומטיבות לימים הטובים וגם לאלה שפחות.

 

 
 
 14 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה16.10.2015
תוך כדי גלילה אחורה באינסטגרם שלי השבוע, הבנתי שהוא סוג של יומן אישי בשבילי. יומן מצולם שעוזר לי להסתכל על הטוסט של החיים מהצד שעליו מרוחה החמאה, או על חצי הכוס המלאה < בקפוצ'ינו כנראה> או כל דימוי אחר של של אופטימיות שעולה על דעתכם.

 2 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה25.09.2015
בדרך להיות הצלמת שאני רוצה להיות אני לומדת המון. 
אבל לפעמים נראה לי שאני בעיקר לומדת מה אני לא רוצה להיות.
כנראה שזה חלק מתהליך של הבנה מה טוב לי ומה לא, מה מרגש אותי, מה מוציא ממני את הכי טובה שבי.
והווליום מתגבר בתוכי עם כל צעד שאני צועדת,
במיוחד בדרך שבחרתי לצעוד בה בחודשים הקרובים בלימודים , עבודה על תערוכה.


 12 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה05.09.2015
עוד מעט שנה חדשה.
זמן לסיכומים ולמבט פנימה וקדימה,
זמן למתנות טובות לאהובים.

אני ביקשתי לעצמי מתנה שאי אפשר לקנות, לראות או לגעת בה-
 כרטיסיה דמיונית של פגישות חיבוק וקפה עם החברות שלי, כרטיסיה עם לפחות מאה ניקובים,
שאהיה חייבת לנצל במשך השנה. 

 


 
 6 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות22.08.2015
 חשבתי- האם יש טעם לכתוב על אירוע שנערך לפני חודש רק עכשיו?
האם זה רלוונטי ועדכני בעולם של אירועים וטרנדים שמתחלפים בקצב ונשארים בזיכרון הרחוק?
והתשובה לעצמי הייתה שכן, כי עיצוב טוב והשראה הם דברים שלא פג להם התוקף.
  
  
 
 6 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות04.07.2015
חיכיתי לפרק של צילום אופנה בלימודים יותר מהכל.
ההיקסמות שלי מאופנה ומצילום אופנה היא כל כך קדומה בזיכרון האהבות,

שידעתי שזה יהיה הזמן שלי לעשות דברים שנובעים מבפנים. שמתחילים להיות דומים לשפה שאני מחפשת.

 6 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה08.06.2015
האמת היא שציפיתי להתאהב בה, בברצלונה. אבל כשזה לא קרה זה היה מאכזב.  כנראה שלא כל זמן נועד להתאהבות, ונסעתי במין זמן כזה. ולא כל מקום הוא "המקום שלנו".  אבל יש מקומות שהם לגמרי כאלה.
העיר ברצלונה דרך העיניים שלי שודאי היו מתאהבות בה בזמן אחר. 
 
 


 
 7 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים25.02.2015
לבוש בשחור, ענוד בתכשיטים שכאילו נחצבו עכשיו מהסלע, או רוקעו בזה הרגע ביד חסונה אבל רגישה ויודעת. ובתוך כל זה חיוך גדול. ככה הכרתי בקיץ החולף את עמית תורג'מן , מעצב תכשיטים ואומן , בעל המותג Penumbra .  לפני קצת יותר מחודש הוא עבר לסטודיו החדש במתחם נגה ביפו, ואני הלכתי להתרגש איתו, להרים איתו כוס קאוה <עם נצנצים כמתבקש> ולצלם.  
 
 
 
 0 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית18.02.2015
הסטודיו של הדס < הדס שלום סטודיו לקרמיקה > נמצא בפרדס חנה 
 הכרתי אותה לפני כמעט שנתיים בזכות איילת חברה שלי, שלקחה אותי איתה לערב המעצבות הראשון שהדס עשתה אצלה בסטודיו. החיוך הרחב שלה, העיניים שצוחקות והידיים הרגישות שיוצרות כלים וחפצים שיש בהם גם יופי וגם חום. כל אלה גורמים לי לחזור אליה בכל פעם מחדש, ולהכניס לבית הפרטי שלי את המגע המיוחד הזה שלה
 


 
 1 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית15.02.2015
לקחתי לי ימים של חופש שהשתבצו כמו סוכריות מתוקות בשבועות העמוסים שלי, ונסעתי לבקר במקומות שאני אוהבת ולפגוש אנשים שנותנים לי השראה. הפוסט שני הוא על החורף שמסביב, שיש בו כל כך הרבה יופי והזדמנויות לצילום, לאיסוף ולסטיילינג חסר מאמץ מהטבע.

 2 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים12.02.2015
 לקחתי לי ימים של חופש שהשתבצו כמו סוכריות מתוקות בשבועות העמוסים שלי, ונסעתי לבקר במקומות שאני אוהבת ולפגוש אנשים שנותנים לי השראה. בפוסט הזה ובכמה הבאים אחריו אני אשתף במילים ובצילומים מהימים האלה.
אני מתחילה דווקא בפוסט על תערוכות שהייתי בהן, כי הן נוגעות במחשבות שמתעוררות אצלי בימים האלה תוך כדי לימודי הצילום האינטנסיביים: איך אני רוצה לשלב את הצילום עם עיצוב הפנים? האם הם בכלל משתלבים? האם צילום בשבילי הוא עיסוק נוסף או אולי הוא דווקא אומנות- עמוקה,אישית, קרובה ללב? עד כמה רחוק אני רוצה לקחת את זה?
בתערוכות יש תשובות ברורות , בטוחות, שלמות עם עצמן . אני עוד נותנת לעצמי מרחב להבנה ולהתלבטות. 
 
 

 
 6 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות04.02.2015
פעמיים בשנה נערכת תערוכה מיוחדת לקניינים ולחנויות, שבה מציגים מעצבים/ות ויבואנים/אות את המוצרים החדשים שלהם. זאת הזדמנות להתעדכן בטרנדים המובילים בסצינת העיצוב בארץ , ולעשות וויש ליסט משובח ועדכני לבתים של הלקוחות שלי < וגם לבית הפרטי שלי, ברור !>  רגע לפני שהם יוצאים להפצה בחנויות.
אתמול ביליתי את הבוקר בסיור קסום בתערוכה, מוקפת בעיצוב משובח, ביופי ובהמון כישרון. מזל שזאת הייתה תצוגה בלבד ואי אפשר היה לרכוש דבר , כי אחרת הייתי צריכה לחבר נגרר <לא קטן בכלל> לאוטו בדרך חזרה הבייתה.
צילמתי המון, ואני משתפת בצילומים ובמילים על הדברים שאהבתי במיוחד. לא אספר על כל המציגים  , כי לא בכל הספקתי להתמקד באותה מידה, ובשל קוצר היריעה . בחרתי במציגים ומוצרים שמביעים את טעמי האישי.


 
 5 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות17.01.2015
את שמוליק הכרתי לפני כמה שנים במסגרת פרוייקט קהילתי שלקחנו בו חלק יחד. חוש ההומור , החכמה והשקפת העולם שלו מיד דיברו אליי והפכנו לידידים טובים. כשהוא פנה אליי לפני כשנה כדי שאלווה אותו בתהליך השיפוץ והעיצוב של דירתו שמחתי כל כך. הוא התייחס לתהליך כולו כאל הגשמת "חלום הבית" שהוא תמיד רצה בשבילו ובשביל בנו.
 ואני, כשמדובר בחלומות להגשים, תמיד רוצה להיות שם!
פוסט על דירה של אנשים יקרים לליבי במיוחד
 
 9 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים06.12.2014

בשנה החולפת יצא שעיצבתי בעיקר דירות קטנות. 
עיצוב של דירה קטנה הוא תהליך מרתק, שדורש תכנון מדוייק של הפרטים, חשיבה על שילוב ועירוב של שימושים בחלל ובחירה והתאמה חכמה של רהיטים וחפצים. זה גם תמיד מרגש לראות איך דירה שנראתה לפני צפופה,חשוכה ועמוסה, נראית אחרי השיפוץ בהירה, מאורגנת ואוורירית. 
על דירה אחת מקסימה ברחוב שבו גם אני גרה...


 
 3 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים24.11.2014
זמן להפוגה קטנה, כמה שזה חשוב.
למדתי לתת לעצמי זמן כזה רק בשנה-שנתיים החולפות. הצורך המתמיד להחזיק את העולם על הכתפיים, מתחלף לאט לאט בהבנה שיש סביבי עוד זוגות כתפיים תומכות חוץ מאלה שלי. ובהבנה שהפסקה זה לא אומר שאני לא חרוצה ורצינית, אלא שאני דואגת לעצמי ומטפחת ככה בתוכי מחזור נוסף של כוחות והשראות לחיים וליצירה.
אז יצאנו ליומיים בלוקיישן מפנק בהרי ירושלים, רק אני והוא, לציין יום נישואין סתוי.

 10 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים25.10.2014
יש באיטלקית מילה שהיא עולם ומלואו, Patina .
לא פלא שאימצו אותה גם בשפות אחרות, והיא בעלת ערך מיוחד בעיצוב.
זו מילה שמביעה בנשימה אחת תהליך כימי, יופי גשמי שנראה לעין, והיזכרות רגשית ורוחנית. 

זה שינוי צבע הנחושת במגע עם האויר, הברק העמום שנוצר על ידית מכסף שנגעו בה ידייים רבות, החלקלקות של עץ שנשחק עם השנים.
פטינה היא שכבת הזמן של החומר, היא סיפור וייחוס.
ככל שהזמן עובר, גם כאן אצלנו ההתאהבות בזה הולכת וכובשת עוד ועוד לבבות. ויש עניין אמיתי והתרגשות ברכישת רהיט או חפץ שיש לו עבר וסיפור. לפעמים לשמור עליו בדיוק כמו שהוא , לפעמים לשפץ אותו ולתת לו מראה וחיים חדשים, לפעמים לעשות בו שימוש חדש מחוץ להקשר המקורי. 
 

 
 1 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית18.10.2014
בין כל ספרי העיצוב והאדריכלות שלי יש ספר אחד צבעוני ועשיר במיוחד. זה ספר על עיצוב בתים במקסיקו. בכל פעם שאני מעיינת בו אני מפנטזת על טיול לשם, ומתפעלת מהיכולת שלהם לשלב צבעים עזים כמו כתום מנגו עם ורוד פוקסיה בטבעיות כזאת, וליצור חללים חמימים ומלאי הבעה וקסם. 
צבע הוא עניין קצת מורכב בעיצוב פנים כאן אצלנו. עם מסורת קצרצרה של תכנון שיכונים פונקציונלים ברוח המודרניזם, באוהאוס צחור ונקי, ובתי יוקרה לבנים-לבנים שהם "החלום הישראלי". רוב הלקוחות יעדיפו ללכת על בטוח עם לבן או שמנת, שבאמת מתאימים לאקלים כאן ולשמש שלנו, אבל כל כך מתחשק לי שתהיה כאן קצת יותר תעוזה עם צבע.
הבית של נעה הוא בדיוק מה שאני הייתי עושה עם צבע.

 

 
 7 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים12.10.2014
בדיוק לפני שנה כתבתי את הפוסט הראשון בבלוג שלי, והצגתי לעולם את האתר שלי.
התרגשתי מאוד. הדברים יצאו לאור לאחר עבודה ממושכת ,חשיבה רבה ועשייה שהושקעה בה המון אהבה.
כתבתי שם על חלומות ועל האופן בו הם מתגלמים בחיים שלי בצורה יותר ויותר מדוייקת ככל שהזמן עובר. ככל שאני מעיזה להביט אל תוך תוכי פנימה וככל שאני מאפשרת להם לעוף בתוכי ומתוכי החוצה. 

 8 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה21.09.2014
הבלוג שלי חוגג יום הולדת שנה בעוד שבועיים. ולפני שאני אתיישב לסכם סיכומים ולהעמיק בתובנות מהשנה שחלפה, החלטתי לציין את הזמן המיוחד הזה במסיבת ראש-השנה עם חברות אהובות ומוכשרות : איריס ורשבסקי וירדן גלילי.  
התקשרתי לירדן לחשוב איתה יחד על דרך מיוחדת לחגוג , עוד טלפון אחד לאיריס כדי לצרף אותה לשמחה והיה ברור שמובטחת לנו חגיגה של 100% שיק.
פוסט חגיגי , מלא בהמלצות לעריכת שולחן החג, מתכונים מצויינים ומתנה נפלאה שהולכת לשדרג את שולחן החג שלכם.

 


 
 9 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות11.09.2014
חנויות לכלי כתיבה אהובות עליי במיוחד, אפילו קצת יותר מחנויות אופנה ועיצוב פנים. ולמרות שאני סופר טכנולוגית ומחוברת למחשב ולאייפון רוב שעות היום, יש דברים שאני לא מוותרת עליהם: קניית יומן חדש בתחילת השנה < תמיד זה טקס חגיגי ומרגש בשבילי >. אוסף של מחברות לרישומים, סקיצות ורשימות מלווה את העבודה שלי , ותמיד נמצא אצלי בתיק פנקס קטן. הילדים ואני מכינים בעצמנו כרטיסי ברכה לימי הולדת למשפחה ולחברים ,ותמיד תמיד גם אגרות לראש השנה שנשלחות בדואר. והכנה של עטיפות יצירתיות למתנות שאני נותנת היא אחד הדברים שגורמים לי הנאה רבה.
לכן , כששמעתי שאסף ועמי הבעלים של Yooletta פתחו סוף סוף חנות , שמחתי כל כך. ועוד איזו חנות, קופסת הפתעות מקסימה באמצע תל-אביב.

 4 תגובות
קטגוריה: ?איפה קנית05.09.2014
התחלתי השבוע את לימודי הסטודיו בצילום. התרגשתי לפני השיעור הראשון, מתרגשת עדיין.
זו כבר לא אהבה מהוססת, מתלבטת, כזאת ששואלת שאלות. זו אהבה שיודעת שהיא כזאת ומוכנה להתחייב ולהתמסר.
מוכנה לדעת ,לגלות, לטעות, ללמוד, להתגשם. 
 
 
 10 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה23.08.2014
כמה ימים לתוך המלחמה ליהי צילצלה
"יש לי רעיון" היא אמרה "אני רוצה לעשות משהו משמח באמת בשביל ילדים מהדרום, ומיד חשבתי עלייך. אני רוצה להזמין אותך ועוד 2-3 חברות עם הילדים לסדנת ממתקים ,מה את אומרת?" 
בטח שמיד הסכמתי!!!
ליהי עראסי היא קונדיטורית נפלאה ובעלת הבלוג המעולה והאהוב עליי  "מעשה במאפה". נפגשנו לפני כמה חודשים בזכות חברה משותפת , וגיליתי שבנוסף לכישרון האדיר שלה לעשות קסמים במטבח, היא שופעת בטוב לב נדיר, מצחיקה וחכמה, ועם כל כך הרבה סטייל וטעם טוב.

 
 
 
 4 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות20.08.2014
השהות הארוכה והמאולצת בבית הקיץ  איפשרה לי להתייחס קצת יותר לבית שלי.
אני מעצבת ועושה שינויים מרחיקי לכת בבתים של אנשים אחרים, ולא תמיד מתפנה לעשות את זה בשביל עצמי.
ועכשיו התפנה מן זמן כזה , שמאפשר להתבונן מסביב ולעשות רשימות של מה דרוש ומה חסר, ועולים רעיונות יצירתיים לשינויים ולשיפורים. אני לא יודעת אם הכל יצא לפועל, כי אני עשויה לשקוע שוב בעבודה ובעשיה אחרי החופש הגדול המלחמתי הזה, אבל לפחות יש חלומות ...
על חלום קטן אחד עבדנו אתמול והיום, אני והבנות . החדר שלהן הולך לעבור שינוי עם המעבר של ענבר מהגן לכתה א'. יהיו בו שולחן כתיבה וכוננית לספרים והיא גם ביקשה שיהיו בו קישוטים של שמחה. 
החלטתי לשתף כאן בהכנה של שרשראות השמחה המיוחדות והצבעוניות שהמצאתי בשבילה...
 
  
 
 9 תגובות
קטגוריה: עשו זאת בעצמכם16.08.2014
אנחנו מתרגשים מאותם דברים, הבן שלי ואני. הבנתי את זה די מוקדם.
בגיל ארבע הוא היה מוריד מהמדף את ספרי האדריכלות והאומנות שלי, מתיישב על הספה בסלון ומעיין בהם שעות. אהוב עליו במיוחד היה הספר על תקופת הרנסנס, מרותק מהדואומו של פירנצה הוא מילא דפים ברישומים של המבנה ושל העיר. 
בגיל שש אמא שלי ואני לקחנו אותו לסופ"ש ברומא <אהובתי>. הוא לקח איתו בלוק ציור, עפרונות וצבעים, ובכל הזדמנות נשכב על המדרכה כדי לצייר את מה שהרשים אותו במיוחד- הקולוסאום, הפנתיאון, פיאצה נבונה ,שם הוא גם התאהב בקינוח המועדף עליו מאז-טירמיסו ,ברור!!! . המתנה שבחר לעצמו שם היא ציור אקוורל יפיפה של אחד מהציירים בכיכר.
קטנצ'יק כזה שמוקסם מהעולם. 

מאז ומתמיד אנחנו אוהבים ללכת לבקר בתערוכות יחד. רק הוא ואני. הוא מלמד אותי ואני אותו.
הוא נמשך לדברים ברורים, מתעמק בטכניקה, במוחשיות. ואני פותחת לו חלונות לרגש ולמחשבה.
על ביקור משותף בתערוכה "קיפולים" במוזיאון העיצוב בחולון.
 


 
 7 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות02.08.2014
נדמה שעבר נצח, נצח בתודעה 
אבל זה היה בסה"כ לפני חודש וחצי, קצת לפני שהתחילה המלחמה הזאת.
סופ"ש אחד ארוך ונפלא בפראג.
התחלתי לכתוב סדרה של פוסטים על ההשראה והקסם שחזרתי איתם משם. שלושה מהם פורסמו  < 1# , 2# , 3# > ואז דברים אחרים הפכו להיות רלוונטיים ומציאות מטורפת דחפה אותי רחוק משם, והכתיבה של הפוסט הרביעי והאחרון הזה בסדרה נדחתה שוב ושוב.
היום החלטתי לכתוב אותו דווקא כדי להשאיר פתח לתקווה לימים טובים, וכדי להביע את הגעגוע לעיסוק היומיומי שלי בעיצוב ובצילום. דברים שכל כך חסרים לי עכשיו, כשהכל נעצר בזמן של אי ודאות.


 
 2 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים28.07.2014
הקיץ הזה לא היה אמור להיות קיץ של מלחמה....
זה היה אמור להיות קיץ רגיל , של אמא שמלהטטת באוויר כדורים של עבודה, בית וילדים בחופש גדול ,
במיומנות של אחת שיודעת.
לפעמים מתעייפת ומאבדת נשימה, צריכה קצת שקט. אבל מחייכת .
על הפרק עמדו פרוייקטים מרגשים- שיפוץ ועיצוב פנים לשתי דירות, עיצוב משרד, עיצוב פנים לבית פרטי בבניה בשיתוף פעולה מרתק עם אדריכלית מוכשרת, צילומים לשתי בתים של מעצבת אחרת ואפילו יום צילומים למשפחה.
רשמתי את הבנות לקייטנות כבר בתחילת מאי,
עם המתבגר הצעיר תכננו חופש ראשון של עצמאות אמיתית , תנועה חופשית כמו גדול וכיף עם החברים שלו. 
ובין לבין היו אמורות להיות אין סוף שעות על חוף הים
כי ככה זה קיץ באשדוד...  
 7 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה12.07.2014
ועכשיו , בימים האלה 
במרחב שבו לרגש אין תמיד מילים 
ותחושת הזמן משנה מימדים- כל יום הוא כמו נצח , אבל כל ריצה לממ"ד היא בהילוך הכי מהיר
בימים האלה
הבית מתמלא עוד יותר בצבעים ובציורים
כמו מילים רבות

 
 
 
 
 6 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה09.07.2014
אמא מעצבת
שהסטודיו שלה נמצא בממ"ד
מנסה לשמור על שגרה של חיים ,אהבה ועבודה באמצע כל הטירוף.
 
 2 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה07.07.2014
שמיים אפורים,  גשם לא חזק מדי , רק מן זרזיף שעושה נעים בלב
שלוליות אבל לא משפריצות מדי
קריר שלא צריך מעיל, קריר כזה לקרדיגן ולצעיף

וריח של מדרכות רטובות
כמו בחורף ישראלי קליל
אי אפשר היה לסדר לנו תפאורה יותר רומנטית מזו ליום השלישי בסופ"ש

עלינו על טראם מס' 22 ונסענו לשכונת Mala Strana
עלינו למצודה שמשקיפה על כל העיר- ארמון עתיק, קתדרלה גותית, סמטת הזהב. קפה עם יותר מדי קצף אבל בבית הקפה עם הנוף הכי יפה בפראג.
וירדנו חזרה לטייל בשכונה שהכי קל להתאהב בה קשות < למה אין בעברית ביטוי נהדר כמו fall in love ? >.
 
 0 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים03.07.2014
 
בוקר שני בסופ"ש ארוך רק אני והבחור שלי ...
סקייפ בוקר עם הילדודס שנשארו בבית , חיוכים וגם צביטה של געגוע
הם כאן בדרך לגן ולבית הספר, ואנחנו שם בדרך ליום נוסף שיביא איתו הפתעה נפלאה שאפילו לא תארנו לעצמנו
<כמה נעים להיות רחוקים משגרת שישי בבוקר העמוסה של קניות, פגישות עבודה כי זה היום הכי מבוקש שלי בשבוע, ואחרי כל זה הבישולים לארוחת הערב המשפחתית> 

 


 
 0 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים26.06.2014
נחתנו בפראג מוקדם בבוקר. ידענו שהטיול הולך להיות רגוע ומפנק, ולא טיול צ'ק-ליסט של אתרי החובה והאטרקציות.
ובדיוק בדברים האלה אני רוצה לשתף אתכם. בתגליות המיוחדות שלנו, במקומות נפלאים לשתות בהם קפה לצד עוגה משובחת, מקומות מיוחדים לאכול בהם, חנויות עיצוב מדליקות וטעימה מהשפע העצום של אומנות עכשווית שהעיר מלאה בה.אלה הבחירות האישיות שלי  במקומות שכבשו את ליבי בתוך המגוון הענק שהעיר מציעה.
יוסי <בן הזוג שלי> אומר שיש לי כישרון לזהות גם בעיר זרה את המקומות המגניבים והאיכותיים, אני מקווה שהוא צודק. 
בשל השפע החלטתי לעשות סדרה של ארבעה פוסטים שיפורסמו בשבועות הקרובים. ואם הפוסטים ממש יעשו לכם חשק לביקור בעיר הלא פחות מנפלאה הזאת <מה שאני בטוחה שיקרה> , הכנתי מפה מיוחדת עם סימון של כל המקומות שאספר עליהם. הקישור למפה יופיע בסוף כל פוסט.


 
 3 תגובות
קטגוריה: מקומות יפים07.06.2014
בתחילת הדרך שלי כמעצבת פנים עבדתי כמה שנים במשרד אדריכלים. שם נזרקתי די מהר משולחן השרטוט הנוח והנעים , אבל מאוד מנוון ומרדים, אל השטח- אל אתרי הבניה. לומדת דרך הרגליים , הידיים והעיניים איך בונים בית באמת , לומדת לתקשר בעולם גברי, קשוח ו"יודע כל". בפעם הראשונה באתר הרסתי זוג נעליים סופר- יקרות שקניתי יום לפני < והלכתי עוד באותו יום לקנות לי נעליי עבודה עמידות וטובות > . גם דילגתי על פיגומים בחודש התשיעי להריון, נקעתי רגל לפחות פעם אחת , ולמדתי להתרגל לטעם של הקפה השחור בישיבות עם מנהל העבודה. 
מה שגיליתי כמעט מיד זה שאני מאוהבת בזה.
 

 7 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה25.04.2014
לפעמים דברים קורים בדרך מפתיעה ובלתי צפויה.
יאיר ואני למדנו יחד בחטיבה ואחר כך בתיכון, שש שנים באותה כיתה. הוא תמיד היה בחור חכם,כזה שאומר מה שהוא חושב, עם נקודת מבט מקורית, מצחיקה וביקורתית על העולם. מה שתמיד היה חביב עליי. לא נפגשנו המון שנים, והפייסבוק הפגיש ביננו מחדש וירטואלית. יאיר הוא צלם מוכשר וגם מורה ומנחה לצילום <בקישור תגיעו לאתר היפיפה שלו>, ככה שהחיבור בין העולמות היה מיידי.
לפני כמה חודשים הוא פנה אליי ,סיפר לי על מלון שהוא עומד לצלם, והציע לי לעשות סטיילינג לצילומים. כמובן שלא היה צריך לשכנע אותי יותר מדי. קבענו שנדבר ונתאם סיור מקדים במלון . עברו כמה שבועות של שקט...  מסתבר שהוא עמוס מאוד ולא מתפנה לעבודת הצילום הזו, ושאל אם מתאים לי לעשות אותה לבד. למרות פיק הבירכיים שחטפתי ותחושת הסחרחורת הקלה <הכל מהתרגשות> הצלחתי להגיד שכן , בטח שכן!!! 
כעבור שלושה ימים כבר הגעתי לפגישה וסיור מקדים עם מנכ"ל המלון, שמסתבר שהוא חבר ותיק של יאיר, וקבענו תאריך לצילומים. 
 505 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה21.04.2014
אני לא מרבה לקחת עבודות צילום, למרות הבקשות הרבות והמחמאות שמחחממות לי את הלב. גם כי אני עסוקה רוב הזמן בלעצב בתים וגם כי אני עדיין לומדת ומתפתחת כצלמת. ואני, מה לעשות, מן רצינית כזאת, עושה דברים בצורה יסודית ולומדת אותם לעומק. כשאני כן לוקחת עבודת צילום, אני בוחרת בעבודות שמעניינות אותי ובכאלה שבהן נראה לי שהעבודה עם האדם שמולי תהיה נעימה ומעשירה. ואז אני ממש בעננים, כי אני עושה מה שאני כל כך אוהבת.

 
 27 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים29.03.2014
אומנות והגדרות לא מסתדרים לי ביחד.
זרמים,תקופות,סגנונות,טכניקות... אני בקיאה בכולם.
המדפים בבית שלי ובסטודיו עמוסים בספרי אומנות וקטלוגים שאני אוספת וקוראת בשקיקה מאז שאני נערה , ואני דואגת להיות מעודכנת במה שקורה מסביב בתחום...
דיירת קבועה-נודדת של גלריות ומוזיאונים.
ביקור בתערוכה מרתקת ומרגשת במיוחד: "ארוגים בתודעה" במוזיאון ארץ ישראל בת"א.

 
 1 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות09.03.2014
אני מכירה אותם  וגם את הדירה שלהם כבר הרבה שנים. שניהם אנשים יצירתיים ומוכשרים. הוא מעצב גרפי וצייר למגירה, היא עובדת בחברה גדולה, אבל בשעות הפנאי עוסקת בקדרות , סריגה ואפיה. הבית שלהם מלא בכלים ובחפצים הנהדרים שהיא יוצרת. ושתינו מחכות שהוא יחזור לצייר את הציורים הסוערים ומלאי הרגש שלו ושומרות להם מקום על הקירות. 
הם פנו אליי כדי לרענן את מראה הדירה. לא שיפוץ כללי ומטורף, אלא שיפוצון והום סטיילינג בתקציב לא גדול. 
 10 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים15.02.2014
הבת שלי ענבר, בת רבע לשש , הזכירה לי לפני שבועיים שצריך לעצור ולקחת פסק זמן.
בלי מילים, במעשה קטן תמים וחסר כוונה ,בסוף של יום רגיל ושגרתי של עבודה, איסופים, ארוחת צהריים, חוגים ...
תוך כדי התארגנות לאחר חוג בלט היא ביקשה קרואסון שוקולד, קפצנו לבית קפה סמוך ותוך כדי הזמנה בקופה ראיתי אותה מתיישבת ליד אחד השולחנות. אני שהתכוונתי לקנות לה קרואסון ולרוץ למשימה הבאה, הבנתי פתאום שהיא בעצם רוצה שנתיישב להפסקה יחד, היא ואני. מוצפת דמעות הוספתי להזמנה גם קפה לי ותה עם נענע לה והתיישבתי לידה, לפגישה קצרצרה ומתוקה. 
אחרי המייג'ור קווץ' בלב החלטתי למחרת שאנחנו מתחילות במסורת של ימים מיוחדים  שהם רק של שתינו. ימי כיף.
ואתמול היה יום כיף כזה. הראשון.
 

 
 3 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות26.01.2014
גדלתי להורים עולים חדשים. בילדות המוקדמת הייתי מוקפת בחפצים ורהיטים "משם" , כלי קריסטל עדינים ונוצצים, צלחות פורצלן מצויירות, סכו"ם מכסף שצריך למרק,רהיטים מעץ טיק מהפיפטיז, ספה נהדרת עם ריפוד ירוק מעושן וכורסאות מיד סנצ'רי אפורות  <עד היום הצבעים המועדפים עליי>.  באיזשהו שלב כל אלה פינו מקום לטפטים פסיכדליים , ספות עור חומות וגופי תאורה כתומים וצהובים ,שאחרי עוד כמה שנים הוחלפו בשפריץ מקיף תקרה-קירות ורהיטים מעץ דובדבן.

 1 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים12.01.2014
באחד מימי השישי, תוך כדי בישול,  השיר "ילדותי השניה" של אהוד מנור ומתי כספי ברדיו, והמילים האלה...

"דרך עינייך, בת,
אני רואה ומגלה שוב עולם
דרך ידייך אלמד
לגעת שוב בגלי הים.
דרך שפתייך בת,
טעם חדש למילים.
ואיתך שוב אגדל בלי לחשוש-
אנחנו כבר בני שלוש."


עמדתי ככה באמצע המטבח , מוצפת בדמעות ובצילצולי אסימונים שנופלים למקום הנכון בלב.
שמעתי את השיר מאות פעמים כנראה, אבל הפעם הייתה בו התשובה לשאלת המשמעות של הצילום בשבילי. 

 
 7 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה09.01.2014
זה התחיל לפני כמה חודשים, בעקבות טלפונים ופניות של חברות , שכנות ואמהות של ילדים בגנים של הילדות שלי :
"את חייבת לקחת אותי לסיבוב במקומות המקסימים שאת מספרת עליהם בפייסבוק" , "מתי אנחנו נפגשות ליום קניות לבית שלי?" ו"איפה את מוצאת את כל הפריטים היפים האלה?". ואני חייכתי והבטחתי שזה יקרה מתישהו, אבל שקעתי כמובן חזרה אל סדר היום של תכנון, שרטוט ואתרי בניה.

 2 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה12.12.2013
אני אוהבת את החורף
צילומים מהימים החולפים, מהבית שלי, מהרחוב, מבתים שאני מעצבת
הצטרפו ללוחות השראה קטנים
לעונה הכי יפה בשנה 
 1 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה08.12.2013
אני מעדיפה לראות אומנות לבד. 
אני צריכה זמ
ן ושקט, וחיבור למה שאני רואה ולמה שאני מרגישה .
בלי הקולות והדעות והבעות הפנים של מישהו לידי.
לפני שנתיים נסעתי עם חברה למילאנו, לתערוכת העיצוב. כבר בטיסה לשם קבענו שאת היומיים שנקדיש לתערוכה עצמה אנחנו מבלות בנפרד ונפגשות רק בערב. זה איפשר לי לצלם בנחת, ללכת בקצב שלי, להכיר אנשים חדשים ולראות רק מה שבאמת עניין אותי . ובערב... ההתרגשות שלה פגשה את ההתרגשות שלי על יין מעולה וארוחת ערב איטלקית. זה היה סידור מושלם. 
 
 1 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות02.12.2013
אנחנו לא כל כך טובים בלצאת לטיולים בטבע. זה קורה לפעמים, ואז כולנו ממש נהנים ואומרים שחייבים לעשות את זה יותר. אבל איכשהו אנחנו תמיד מתעוררים מאוחר מדי בשבת בבוקר, ולאף אחד אין ממש כח לארוז תיק עם סנדביצ'ים וציוד לדרך. אז בדרך כלל קופצים לים, שזה טבע דקה מהבית. או שנוסעים לראות תערוכת אומנות שמעניינת אותנו. או שפשוט נשארים בבית .
אבל לפעמים הדברים הכי טובים קורים לגמרי במקרה...
 
 498 תגובות
קטגוריה: עשו זאת בעצמכם01.12.2013
לקראת סדנה ליצירת גוף תאורה שאיריס ורשבסקי  מארחת אצלה בסטודיו השבוע, לכבוד חג החנוכה, החלטתי לארח אותה כאן בבלוג.
אז נפגשנו לקפה וארוחת בוקר מפנקת אצלה בסטודיו , בדיוק ביום ההולדת שלה. לשיחה על יצירה ועל השראה.
 


 
 1 תגובות
קטגוריה: אירועים ותערוכות18.11.2013
יש לי עניין עם הגשמת חלומות. מן רצון כזה, כמו של חוזרים בתשובה, לשכנע שכדאי, שצריך, שאין בעצם דרך אחרת . אני חושבת שזה דבר שצריך ללמד את הילדים שלנו מהרגע הראשון, כמו ללכת, כמו לקרוא, כמו לכפתר כפתורים. מיומנות בסיסית של החיים.
בשבועיים החולפים הייתה כאן הרבה התעסקות בזה...
הבן שלי התחיל ללמוד בבית הספר שיעורים בהגשמת חלומות או כמו שהם קוראים לזה "יומן מסע אישי לחלום" . אז הוא כל כולו בתוך זה , עם שאלות ומחשבות ושיחות. ואני איתו . < שיעורים כאלה בבית הספר היו חוסכים לי הרבה כאבי לב >
ואני התקבלתי לתכנית לימודי צילום שמאוד רציתי. תיק עבודות ( 40 צילומים שלא היה לי קל לבחור) וראיון אישי... הלכתי עם מליון פרפרים בבטן+ שני אקמול  נגד חום והצטננות...
ואני בפנים+ שפע של שבחים והתרגשות שלהם מהעבודה שלי.
אחרי כמה שעות על ענן של אושר, גלשתי לתוך מחשבות על הדרך שלי עד לצילום ...

 15 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה07.11.2013
כשאני מעצבת חדר לילדה או לילד זאת הזדמנות להיות יצירתית במיוחד.
כשמדובר בחדרי הילדים, גם הלקוחות שלי מתחברים לפנטזיות של הילדים שלהם ושל הילדים שהם היו פעם. הם פחות נבהלים מהתפרצויות של צבעוניות וצורה , ופתאום אפשר לצייר ולהדביק על הקירות . זה השלב המהנה ביותר בשבילי, כי הילדים הופכים להיות הלקוחות שלי וזו הזדמנות ליצור בשבילם משהו מיוחד שמתאים להם ומרגיש שלהם.
החומר האהוב עליי ליצירה הוא נייר. נייר צבעוני עושה לי את זה ! יש לי אוסף ענק של ניירות צבעוניים שאני קונה בחנויות יצירה או מזמינה באינטרנט. יש מליון דוגמאות, צבעים והדפסים ואפשר לעשות איתם דברים נפלאים: כרטיסי ברכה, קישוטים למסיבות ולימי הולדת, קופסאות איכסון קטנות, סימניות לספרים, שרשראות דגלונים ,אריזות למתנות, מגזרות נייר ותמונות לחדרי ילדים. 
 3 תגובות
קטגוריה: עשו זאת בעצמכם03.11.2013
המפגש הראשון שלי איתם היה בדירה שלהם, שעלתה באש בשריפה כמה שבועות לפני.
אין דבר שיכול להכין אותך למראה הזה, לשחור העמוק והמוחלט של הכל, לכליה ולמחיקה של כל מה שהיה שם קודם.הדבר הראשון שחשבתי עליו הוא הכאב שבאובדן של כל הצילומים המשפחתיים,הספרים, החפצים אישיים, הדברים האהובים שנאספו במהלך החיים.
רק הפסנתר שרד. הפסנתר הישן שא' מנגן עליו מילדות.
מאיפה מתחילים?

 
 2 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים24.10.2013
עד לפני שנה וחצי בערך עבדתי מפינת האוכל במרכז הבית .
עם לפטופ שעבר איתי ממקום למקום, ותוך כדי אתגור בלתי פוסק של יכולת הריכוז שלי מול חיי היומיום שמתנהלים ברקע (ילדים משחקים/ רבים/בוכים/רוצים משהו/רעבים , כביסה, ארוחות צהריים/ערב וכל השאר) .
החלק הרומנטי יותר של העניין היה, שאת פגישות העבודה שלי עשיתי בבתי קפה, שזו צורת ההתכנסות האנושית החביבה עליי בעולם, בעיקר אם היא מלווה בקפה טוב באמת ,לא פושר ובלי קצף, ומאפה אורירי ומשובח ליד.   

 
 6 תגובות
קטגוריה: בתים מבפנים17.10.2013
היא אחת שחושבת מהלב.
היא ביקשה בית שיהיה בו מקום פיזי ורגשי לכל אחד לחוד ולכולם ביחד.
בית שיהיה שלהם,
שיהיה אפשר להבין מי גר בו ומה כל אחד בו אוהב.
כשהתלבטנו איזו אומנות לתלות במרכז הבית עלו כל מני רעיונות
ואז הצעתי לה לבחור צילום
עברנו על הצילומים שלי
היא נעצרה על צילום של כף היד של הבת שלי, ענבר, מחזיקה צדף.
אולי את זה?

 
 5 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודה12.10.2013
לדייק חלומות  זה להבין מי אני באמת ומה הלב שלי רוצה
לדייק חלומות זה להבין מה גורם לי לקום בבוקר בשמחה אמיתית ולהתרגש
לדייק חלומות זה לסנן ציפיות של אחרים, לסנן קולות  שאומרים מה אני אמורה לעשות
לדייק חלומות זה להבין מה אני משאירה מאחור, על מה אני מוותרת ומה אני לוקחת איתי להמשך הדרך.
ולהבין שאני יכולה לבקש את כל זה בשביל עצמי. שאני יכולה להגשים חלומות!
להבין שלהגשים חלומות זו עבודה יומיומית קשה, זה לקום וליפול, זה להצליח ולהיכשל וללמוד כל הזמן ולהתפתח ולגדול. כי אין באמת אבקת קסמים שמגשימה חלומות , יש אותי ואת האנשים שאיתי בדרך הזאת.
 

 
 15 תגובות
קטגוריה: תהליך העבודהשמי ריקי, אני מעצבת- פנים, סטייליסטית
של בתים, יוצרת וצלמת. נשואה ליוסי ואמא
.לשלו, ענבר ומיכל
אוהבת אנשים, אוהבת בתים, ואוהבת כל
.מה שיפה
עקבו אחריי
קטגוריות
עשו זאת בעצמכםבתים מבפנים
אירועים ותערוכותתהליך העבודה
מקומות יפים?איפה קנית
פוסטים אחרונים
חכמת האקלקטיות
הזכות ליצור כל יום
בית בכל מקום
הרשמו לקבלת ניוזלטר
כל הזכויות שמורות לריקי בירנבוים | עיצוב אתר: ירדן גלילי